Якщо ви затятий вело-любитель і ніколи не закриваєте сезон, тоді можете далі не читати. Однак, якщо ви все ж думаєте, що взимку існує маса інших розваг: лижі, сноуборд, а велосипед призначений для теплих днів, то ми з радістю поділимося з вами порадами щодо підготовки велосипеда до зимового зберігання.

До речі, трохи відступаючи від теми, є вело-любителі, які для зими, а точніше поїздок на роботу в зимовий період, вважають за краще використовувати окремий велосипед, а основний все ж консервують до офіційного велосезону))) У цьому також є резон, тому що реактиви, які використовують на вулицях комунальні служби, вже точно не стануть корисними для вашого двоколісного друга. До речі, ми у Велократіі цілком підтримуємо ідею зимових покатеньок, але тут є нюанс. Зиму краще підкорювати на фетбайку. Також всім нашим клієнтам взимку ми видаємо поги — спеціальні рукавиці, які зігріють ваші руки, при цьому зручність перемикання передач і користування гальмами не постраждають. Але це все буде потім, коли настане зима, а поки мотаємо на вус і думаємо, як будемо готувати велосипед до зберігання взимку.

Чистимо велосипед

Отже, пунктом номер один йде чистота. Вам потрібно повністю помити велосипед від бруду, щоб уникнути корозії та й міський бруд не позбавлений агресивних елементів. Фахівці також рекомендують використовувати спеціальну велохімію — поліролі відмінно захищають раму.

В пункт чистоти також слід віднести видалення старого мастила з вузлів і нанесення нового. Раз на рік необхідно повністю очищати від мастила каретку, втулки коліс, педалі, рульову колонку. З приводу очищення ланцюга та його правильного змащення — в інтернеті дуже багато матеріалів про способи і методи, як то кажуть, на будь-який смак.

Знімаємо напругу

Так як велосипед не буде використовуватися досить тривалий період, варто послабити усі напружені вузли. Це стосується насамперед перемикачів. Тут можливі два варіанти. Однозначно поставити на передачу, при якій тросик максимально ослаблений, — скинути на малі зірки. Другий варіант передбачає також знімання ланцюга, щоб уникнути натягу. Не забувайте, що якщо у вас на велосипеді гальма V-Brake, їх теж краще розімкнути.

Також варто звернути увагу на колеса. Для зберігання тиск в шинах не потрібно, тому варто його знизити до 1,5 атмосфер.
Гумові деталі варто обробити силіконом, щоб уникнути їх розтріскування.

Якщо у вас виникають труднощі з якимось із етапів (гадаємо, що це стосується заміни мастила у всіх вузлах велосипеда), наша веломайстерня  проведе повне ТО велосипеда. Можлива також доставка велосипеда.

Де зберігати?

Після підготовки велосипеда до зберігання взимку, потрібно вибрати місце цього самого зберігання. Пам’ятайте, що будь-які підвищення температури після тривалого охолодження викликають механічне напруження в деталях. Таким чином, головна вимога до приміщення, в якому буде замовити велосипед, – відсутність різких коливань температури. Природно, що до ідеальних умов зберігання варто також віднести відсутність надмірної вологості і потрапляння прямих сонячних променів.

Також гарною ідеєю буде скористатися спеціальною послугою зимового зберігання, що також пропонується у нашій компанії.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *