Прокат велосипедов, Веломагазин, Ремонт велосипедов - Велократия

Велика велопрогулянка по Голосіївському лісу

Мапа для самостійних велопрогулянок по ВДНГ та Голосіївському лісу

ВДНГ (Виставка Досягнень Народного Господарства) разом з прилеглим до нього Національним природним парком «Голосіївським» по праву вважаються одним з кращих місць для катання на велосипеді. Це величезна територія з помпезними будівлями виставкового комплексу і ще нещодавно незайманим лісом з віковими дубами та мальовничими озерами, серед якого пролягають асфальтовані доріжки та численні велосипедні стежки.

Старт

Пропонуємо розпочати маршрут по ВДНГ від фонтану поблизу центрального входу.

Пункт 1

Кафе «Прага», озеро з лебедями. Прямуємо до ресторану «Прага», на території якого знаходиться озеро з практично ручними білими і чорними лебедями. І хоч поруч і поставлена ​​табличка, на якій написано, що годувати птахів заборонено, вони поводяться, як справжні здирники, слідуючи за відвідувачами по п’ятах. Так само посеред озера час від часу включається фонтан.

Пункт 2

Покинута водонапірна вежа. Об’їжджаючи все ще працюючі, але поступово руйнуючісь будівлі виставкового комплексу, їдемо до покинутої водонапірної вежі. Під’їхавши ближче можна оцінити розміри цієї споруди, яка вже давно не виконує свою функцію.

Вхід замурований, але так як будь-який допитливий мандрівник бажає забратися на вершину вежі, в цегляній стіні видовбано отвір, через яке можна пролізти всередину, а там вже по гвинтових сходах піднятися наверх і зробити унікальні фотографії. Перед тим, як забиратися на вежу не забудьте пристебнути велосипеди або залишити біля них надійного охоронця).

З вершини вежі відкривається вид на Голосіївський ліс.

Пункт 3

Майданчик для пейнтболу.  Слідуючи по прямій асфальтованій доріжці ми потрапляємо на територію, що обладнана для гри в пейнтбол. Тут повно фарби від недавніх відчайдушних битв і безліч оборонних споруд. А за 300м на схід можна знайти залишки зенітної батареї військ ППО, яка під час Великої Вітчизняної війни мала добре обладнані бетонні майданчики для бойових знарядь, бетонні бункери для снарядів і бетонні бліндажі для особового складу.

Пункт 4

Кінний клуб «Поні».  Спустившись до майданчика обладнаного альтанками та мангалами для шашлику, шукаємо прорубаний в огорожі отвір, через який ми потрапляємо вже в дрімучий ліс з численними віковими дубами.

По прямій рухаємося до Свято-Покровського монастиря Голосіївська пустинь перед яким розташована ще одна пам’ятка – Кінний клуб «Поні». На майданчику для вигулу постійно знаходяться дуже доброзичливі маленькі конячки, які дозволяють себе погладити і погодувати з рук зеленою травичкою, що росте поруч.

Пункт 5

Голосіївська пустинь. Відвідуємо наступну визначну пам’ятку парку – Свято-Покровський монастир Голосіївська пустинь. Історія храму починається з першої половини XVII ст., коли на цих землях Петро Могила, будучи митрополитом Київським і лаврським настоятелем розвів тут сад, побудував собі будинок і церкву. Зараз це неймовірно розкішний комплекс чернечих будівель, огороджених кам’яною стіною, яка з боку яру досягає декількох метрів.

Будівництво і благоустрій території триває й донині.

Пункт 6, 7

Голосіївські озера, купіль. Об’їжджаючи монастир, спускаємося до Голосіївських озер. Мальовниче місце, де можна влаштувати фотосесію і відпочити в побудованих тут альтанках. Поруч так само знаходиться так звана Купель Голосіївської пустелі. Сюди стікаються кілька струмків, наповнюючи купіль крижаною джерельною водою, яка до того ж збагачена сріблом.

Пункт 8

Екстремальна велотраса.  Проїжджаємо ділянку екстремальної велотраси, де найдосвідченіші велосипедисти можуть спуститься з вітерцем, долаючи трампліни і входячи в круті віражі.

Пункт 9

Гірськолижна траса.  Якщо ви побачили великі стовпи з канатної дороги, значить поруч знаходиться гірськолижна траса Аграрного університету.

Пункт 10

Ставок Дідорівка.  Виїжджаємо до ставка Дідорівка. По периметру для комфортного відпочинку побудовані зручні дерев’яні альтанки, а на самому озері також можна половити рибу.

Пункт 11

Сергієва пустинь. Пробираючись по вузенькій і звивистій велосипедній стежці вздовж струмка, виїжджаємо до першого значного перехрестя і повертаємо на право, піднімаючись до наступної пам’ятки Голосіївського лісу – церква під відкритим небом, Сергієва пустинь. Засноване це місце в 2001 році для того, щоб можна було усамітнитися від людства і пізнати єднання зі Всевишнім.

Пункт 12

Обсерваторія. Повернувшись трохи назад в’їжджаємо на територію головної астрономічної обсерваторії НАН України. Тут же знаходиться найбільший телескоп України.

Пункт 13

Клінічна лікарня «Феофанія», що розташовується на території з доглянутим парком, скульптурами, альтанками і численними фонтанами. Територія охороняється, і велосипедистам там не особливо раді, але прослизнути можна.

Пункт 14

Озера з дикими качками.  По лісових велосипедним стежкам пробираємося до озер з ондатрами і дикими качками, яких можна погодувати.

Пункт 15

Поля для вигулу і тренування коней.Перед самим виставковим комплексом, на кордоні з лісом розташовані обгороджені поля, на яких випасають і тренують породистих коней. Тут можна присісти відпочити від велосипеда і поспостерігати за цими граціозними тваринами.

Фінішуємо у вихідну точку.

Найближчі пункти прокату мережі ВЕЛОКРАТІЯ: