Прокат велосипедов, Веломагазин, Ремонт велосипедов - Велократия

Цікаві острови (Гідропарк)

Мапа для самостійних велопрогулянок навколо Русанівки та по Гідропарку

Багато хто вважає, що Гідропарк – це запах шашликів та публіка напідпитку на тлі звуків шансону, однак насправді це ще й два дивовижних острови в географічному центрі Києва.

У Гідропарку є і величезні пляжі та озера, і причали, і катери з пароплавами, музей, вертолітний майданчик і навіть кінний театр!

Отже, по черзі:

Пункт 1

Їдемо від пункту прокату до вулиці Флоренції, в сторону Русанівського каналу.

Пункт 2

Далі прямуємо вздовж Русанівського каналу до місця, де він впадає в Дніпро. Біля житлового комплексу «Срібний бриз» проїжджаємо під мостом і потрапляємо на Броварське шосе, по якому через міст потрапляємо в Гідропарк, а точніше, в його нижню частину – Венеціанський острів.

Названий він так тому, що в 60-х роках ХХ-го століття Микита Хрущов, який відвідав Венецію, захотів відтворити те ж саме в Києві. Так з’явилася Русанівка – повністю насипний штучний острів. Правда, зробити канали там так і не вдалося, але зате острів навпроти назвали Венеціанським.

Відразу звертаємо з Броварського шосе вправо і потрапляємо в музей під відкритим небом «Київ в мініатюрі». Навіть не сплативши вхідний квиток, можна спостерігати вміст музею прямо з-за паркану, так як він не суцільний))

Пункт 3

Проїхавши під мостом, рухаємося вздовж Дніпра по стежці в напрямку головної алеї та, власне, насолоджуємося парком.

До наших послуг озеро, сосновий лісок, галявини і стежки.

Гідропарк розташований на Венеціанському і Долобецькому островах між Дніпром і Русанівською протокою і знаходиться на місці колишньої Передмостової слобідки, знищеної в 1943 році під час окупації Києва. Створений він був в 1965-1968 р.р. як водно-розважальний комплекс з безліччю пляжів, водних атракціонів, човнових станцій.

Площа парку – 365 га. Згідно зі статистичними даними, влітку в Гідропарку одночасно можуть перебувати до 75 тис. людей, а протягом доби через турнікети станції метро «Гідропарк» проходять до 250 тис. людей. Але, як кажуть старожили дискотеки «Гідрозона», стільки ж влазить в одну тільки цю дискотеку щоп’ятниці)))

Пункт 4

Виїжджаємо на найбільший в Києві пляж. До речі, не тільки в Києві, тому що його протяжність становить 1,5 кілометра. Для порівняння, відомий Ялтинський пляж Массандра вдвічі менше – 700м.

Якщо зголодніли, радимо відвідати кафе «Очеретяний кіт» або «Кіт у очеретах», де досить недорога і смачна кухня, багато котів, а також приголомшливий вид на Лавру. Вечорами господар кафе сам стріляє з гармати. Ще в 2005 р. це кафе було зроблено буквально з підручного матеріалу, наприклад, на вході були звичайні балконні двері)))

Пункт 5

Проїхавши під Броварським шосе, потрапляємо на набережну, де туляться ресторани на воді, пароплави і баржі. Тутешній пляж дуже популярний серед українських політиків взимку під час свята Хрещення. Але і влітку тут аншлаг.

Пункт 6

Далі, через Венеціанський міст потрапляємо на Долобецький острів. І тут нас чекає справжнє видовище – знаменита безкоштовна київська гойдалка під відкритим небом!

Цей тренажерне містечко шокує іноземців, а кількість і різноманітність його тренажерів змушує плакати власників елітних фітнес-центрів! Він існує на громадських засадах і підтримується в робочому стані протягом декількох десятиліть співробітником інституту кібернетики Юрієм Куком.

Подивитися справді є на що, чого вартий один лише орбітрек, зроблений з рейок і швелерів!

До речі, цей фітнес-клуб має свій офіційний сайт .

Пункт 7

Долобецький острів дуже великий і мало відвідуваний в порівнянні з Венеціанським. Тут є галявини, сосновий ліс, пляжі, заводь, причал для катерів, тенісний корт, арена для пляжного волейболу, платні пляжі, футбольне поле, а ще багато місця і мало людей.

Пункт 8

На острові знаходиться кінний театр «Скіф-Арт», де можна покататися на конях і подивитися кінне шоу. Співробітники театру (не тільки коні) брали участь в зйомках фільму «Тарас Бульба». А поруч з кінним театром – вертолітний майданчик.

Фото: Скіф-Арт

Пункт 9

У північній частині острова знаходяться найбільш романтичні і безлюдні пляжі. Кататися тут не дуже зручно через пісок. Зате ближче до Лівого берегу Дніпра дуже зручне місце для катання і релаксу в повному єднанні з природою.

Тут просто фантастично класно в першу чергу тому, що мало хто про це знає! Можна навіть поставити намет і стати табором на день-другий. І це в центрі (географічному) Києва!

Пункт 10

Повертаючись назад можна зазирнути на найбільш людний пляж Києва. Відвідуваний він ще й тому, що з нього можна спостерігати нудистів на сусідньому березі.

З цього пляжу можна потрапити на Труханів острів на човні.

Пункт 11

Якщо ви підтримуєте нудистський рух, роздягайтесь і засмагайте!

Повертатися назад можна тим же шляхом що й приїхали, а можна і через Труханів острів.