Прокат велосипедов, Веломагазин, Ремонт велосипедов - Велократия

Велопрогулянка по Подолу

У Києві на Подолі дуже багато цікавих і незвичайних місць. Рівнинна місцевість, пішохідна у свята вулиця Сагайдачного, близькість Дніпра і Труханового острова – все це робить Поділ цілком прийнятним для велопрогулянок.

Планування вулиць Подолу раніше було інакшим. Вулиці орієнтувалися від храмів по сторонах світу. Однак, після пожежі влітку 1812 року, Поділ був повністю перебудований. За однією з версій, пожежа на Подолі влаштували агенти Наполеона, який вже на той час планував вторгнення до Російської Імперії. Після реконструкції 1812 року вулиці зорієнтували щодо кріпосного валу – це вулиця Верхній та Нижній вал. До речі, єдина в світі вулиця, де одна сторона має назву, відмінну від іншої.

Пункт 1 

У дворі Києво-Могилянської академії за адресою вул. Сковороди 2, математик П’єр Брульон встановив колись перший у Києві сонячний годинник. Бажаючі можуть спробувати визначити по ним час. До речі, мало хто знає, але на альтанці Самсона, на Контрактовій площі, теж є сонячний годинник Брульона, причому аж чотири, правда необізнані їх зазвичай не помічають.

Пункт 2

У подільській гавані стоїть легендарний артилерійський корабель Другої світової війни – монітор «Желєзняков», названий на честь матроса і героя революції Анатолія Желєзнякова. На рахунку цього корабля 40 000 км шляху, 13 знищених ворожих артилерійських і мінометних батарей, 4 батальйони піхоти, 2 склади боєприпасів і багато іншого.

Пункт 3

На вулиці Спаській, 12 знаходиться красивий зелений особняк у стилі неоампір. Це контора київського підприємця Товія Апштейна. Над бічними вікнами будівлі розміщені емблеми, на яких видно металовироби: швелер, зубчасте колесо, ланцюги і т.д. Цікавий цей будинок ще і тим, що тут під час громадянської війни розташовувався райком комсомолу, кажуть той самий, на дверях якого сфотографована відома записка: «Райком закритий, всі пішли на фронт».

Пункт 4

На перетині Спаської і Хоревого провулка знаходиться Подільська пожежна каланча.

Тут же знаходиться дуже цікавий музей Чорнобиля. За кількістю експонатів та атмосфері музей поступається хіба що самому Чорнобилю. Відвідавши музей, по-справжньому переймаєшся і глибоко осмислюєш трагедію.

Пункт 5

Щекавицька, 29 – це адреса синагоги. Під час війни нацисти використовували її як стайню. Синагога є резиденцією Головного рабина України і Києва, рабина Яакова Дов Блайха.

Пункт 6

За адресою Межигірська, 19/33 розташований загадковий занедбаний будинок, у якому відбулося кілька пожеж. Це прибутковий будинок такого собі Г. Вертипороха, побудований ще в кінці XIX століття. Між іншим, будинок продається, просять за нього 4,5 млн USD. Ну, якщо раптом кому треба))

Пункт 7

На вулиці Костянтинівській під номером 6/8 знаходиться будиночок Петра. Існує думка що саме у цьому будинку зупинявся Петро I, коли приїжджав оглядати будівництво Печерської фортеці на початку XVIII століття. Пізніше будинок використовувався як лікарня для божевільних.

Будинок розташований під кутом до вулиці і це доводить те, що він явно був побудований до 1812 року, коли більшу частину Подолу знищила пожежа.

Пункт 8

Раніше на місці елітного району Воздвиженка знаходилося так зване Мертве місто. Жителів почали відселяти з цього району ще у 1970-х, планувалася комплексна реконструкція вулиць. Однак, роботи все не починалися, спорожнілі будинки руйнувалися, горіли, заселялися бомжами. Зараз тут звели особняки стилізовані під ХІХ століття. Але, чи то через позахмарні ціни на житлову площу, чи то з інших причин, елітна Воздвиженка майже не заселена, так що назва «мертве місто» себе виправдовує і тепер. До речі саме тут Потап і Настя Каменських знімали кліп «Ми скасовуємо КС».

Пункт 9

Внизу Андріївського узвозу перебуває одна з найдавніших вулиць Києва, яка згадана у літописі «Слово о полку Ігоревім», вона зберегла свою первісну назву – Боричів тік. Тут є цікаві старі і навіть покинуті будинки.