Відпочиваючи на велосипеді влітку, часто хочеться покататися по освіжаючій лісовій стежці, відпочити поблизу водойми і звичайно ж скупатися. Якщо ви вже відвідали всі переповнені пляжі Києва і вирішили знайти нове місце для відпочинку, пропонуємо вам прокотитися по маршруту, що пролягає через кілька водойм з пляжами і закінчується на Блакитному озері з дивно прозорою водою, теплим пісочком і розвиненою пляжною інфраструктурою.

Старт

Маршрут стартує зі Столичного шосе, з початку Старообухівській траси після розв’язки з кільцевою дорогою. Сюди по Столичному шосе зручно дістатися з лівого берега, переїхавши через Південний міст або через міст Патона, якщо їхати з Лівобережки. Також на місце старту зручно добиратися з ВДНГ або Феофанії.

Пункт 1

Повернувши на Жуків острів, по правій стороні дороги помічаємо незвичайний бетонний вал, посеред водойми. Це один зі входів так званого «Сталінського метро». Під час Другої Світової Війни цей залізничний тунель мав з’єднувати береги Дніпра, але на жаль він не був добудований вчасно. Збереглося чотири фрагменти цих тунелів і найбільший та найзагадковіший знаходиться саме тут, на Жуковому острові. До сих пір ходять різні легенди про приховані в тунелі бронепоїзди і заміновані об’єкти.

Пункт 2

Рухаючись далі по асфальтованій дорозі, ми виїжджаємо на вузенький перешийок між двома водоймами. По правій стороні знаходиться затока Дніпра зі спокійною водою і золотистим пісочком.

По лівій стороні видно широкий Дніпро з невеликими хвилями і розсікаючими гладь води різноманітними човнами і яхтами.

Якщо проїхатися далі, то ви, проїхавши по правій стороні трасу мото-квадро сафарі, впретеся у величезну пісочницю, так званий «склад піску». Територія огороджена, але уздовж Дніпра на неї можна без проблем потрапити.

Скупавшись і трохи відпочивши, повертаємося назад і рухаємося по Старообухівському шосе в бік Конча-Заспи.

Пункт 3

Перед самим поселенням, звертаємо в право в сторону лісу і, об’їжджаючи його за гаражами, знаходимо поворот направо в сам ліс. Пробираючись по вузенькій стежці з містками через невеликі струмочки їдемо до озера Відро. Зупинятися небажано, оскільки місцеві комарі вас просто з’їдять.

Судячи по свіжих слідах, на велосипеді сюди заїжджають нерідко.

Озеро достатньо віддалене від осель людей, сюди не ходять маршрутки і важко проїхати на машині, тому людей тут дуже мало. А саме місце чудове. Навколо непрохідний ліс з безліччю шурхотящих в хащах місцевих мешканців. Вода в озері може і не найпрозоріша, але зате гарантовано чиста. Сміття навколо практично немає.

Скупавшись і погулявши навколо озера, повертаємося назад на асфальтовану дорогу і повертаємо направо. Звідси починається одна з найприємніших частин подорожі – ідеально рівна доріжка, відсутність машин і ароматний хвойний ліс по сторонах.

Пункт 4

На першій розвилці можна звернути ліворуч до меморіалу загиблим воїнам та каплиці святого архангела Михайла.

А перед самим поворотом, але по правій стороні знаходиться ДОТ 107.

ДОТ 107

Їдемо далі до хутора Мриги. Як і в будь-якому іншому поселенні на околиці Києва тут можна зустріти як розкішні хороми, так і будиночки звичайних сільських жителів.


Далі їдемо до залізничної станції Підгірці. Не забудьте подивитися на розклад, бо Блакитні озера вже зовсім поруч, а тому можна не крутити педалі, а поїхати на електричці.

По дорозі можна звернути до дуже цікавого дому-фортеці. Будинок ніби не з цієї країни і не з цього часу. Над вхідними воротами красується девіз тамплієрів на латині, а на бічній стіні кам’яного особняка видно готичні барельєфи. У Вікімапія написано, що тут живе людина з гучним прізвищем Сатановський.

будинок Сатанівського

будинок Сатанівського

будинок Сатанівського

Пункт 5

Проїхавши трохи по Новообухівському шосе, під’їжджаємо до кінцевої точки нашої пляжної подорожі – Блакитне озеро. Вода тут дійсно настільки прозора, що дно видно на кілька метрів.

Більша частина берега зайнята платними пляжами з усіма зручностями, але є місце і для того, щоб безкоштовного повалятися на теплому пісочку, пограти у волейбол і вдосталь накупатися.

Назад пропонуємо повернутися одним з трьох маршрутів: тією самою дорогою, що й приїхали; на електричці зі станції Підгірці; на велосипеді по Новообухівському шосе.