Прокат велосипедов, Веломагазин, Ремонт велосипедов - Велократия

Велопрогулянка на Лису гору

Лиса гора — одне з найбільш містичних та загадкових місць у Києві. За переказами саме біля цього місця прибило до берега скинутого у Дніпро дерев’яного ідола Перуна. Є відомості, що тут розбили армію готів ще до заснування Києва. Тут також знаходяться залишки старого форту, земляні вали, підземні тунелі та діюче язичницьке капище.

Стартуємо від метро Дружби Народів.

Пункт 1

Район початку вулиці Кіквідзе та вулиці Бастіонна це чудова архітектурна пам’ятка часів сталінізму, тут стоять пафосні та монументальні будинки з багатим декором в стилі ампір. Кажуть, що десь в цьому районі, просто посередині якогось двору існує вхід в підземне місто, яке було збудовано ще до заснування Києва.

Пункт 2

Рухаємось вздовж вул. Катерини Білокур та вул. Вільшанської до київських Веж-Близнюків. Цей величезний житловий комплекс знаходиться в цікавому місці.

Фото: Richard Zorge

Поруч можна побачити як сучасні котеджі, так і зруйновані приватні будинки, а на провулку Тимірязівському стоїть справжній бойовий літак.

Пункт 3

Через вулицю Кіквідзе і розв’язку над вулицею Саперно-Слобідською потрапляємо в найбільш таємниче і загадкове місце Києва. Лиса Гора – це мальовничий парк, історична пам’ятка, форт, та містичне місце.

Величезні вали імперського форту та пронизуючі їх тунелі з жовтої цегли обрамляють гору.

На цеглі можна розгледіти написи вартових датовані ХIХ століттям. З горою пов’язано багато подій, є легенда, що до існування Києва тут розбили армію готів, також тут було місце казні Сергія Багрова – вбивці прем’єра Столипіна. Є чутки про кілька-поверхове підземелля під горою.

Принаймні в середині валів точно існують саперні тунелі, які були призначені для просування саперів-слухачів, щоб запобігти закладанню вибухівки в вали. Ці тунелі зараз завалені. Також є дренажні тунелі, що ведуть до подолу гори.

В центрі форту розташоване сучасне язичницьке капіще з ідолами, жертовним камінням, містичними кругами, квадратами та символами. Язичники вважють це місце – моделлю Всесвіту, вони періодично проводять тут свої обряди і приносять жертви.

Намагайтесь поводитись чемно і обережно, бо можете накликати на себе не тільки гнів древніх богів, але і їхніх шанувальників

А ще зі сіхдного краю гори відкривається чудовий краєвид на Дніпро.

Пункт 4

Спускаємось з гори і понад річкою Либідь доїжджаємо до Столичного шоссе, яке переходимо через підземний перехід ближче до м. Видубичі. Потім рухмаємось промзоною вздовж р. Либідь по вул.Промисловій до цвинтаря підйомних кранів. Неподалік цього місця можна вийти на пісчаний берег Дніпра. Можна погуляти промзоною і знайти багато цікавого. Повертаємось до м. Видубичі тим же шляхом.

Пункт 5

Рухаємось вздовж Наддніпрянського шоссе і, оминувши озеро Видубицьке, потрапляємо на найбільший в Києві причал приватних човнів. Це, звісно, не князівство Монако, але і не бідне рибацьке селище.