Мабуть, кожен із вас зустрічався з проблемою люфту у велосипеді, а точніше в одному з його вузлів: рульовій, колесах або шатунах. Дехто вважає, що невеличкий люфт у велосипеді не є великою проблема і нею можна знехтувати, однак це не так.

Чому з’являється люфт?

Люфт у велосипеді виникає в першу чергу через погано затягнуті гайки у підшипникових з’єднаннях. У колесах це може бути зламана вісь, або навіть тріснуті чашки.

На що це впливає?

Перш за все, це призводить до підвищеного зносу підшипників та чашок. Якщо цим довго нехтувати то нерівномірне розподілення навантаження може призвести до повного зносу або навіть руйнування чашок у рульовій колонці, втулках коліс. Тут варто згадати, що такі поломки вже важче і дорожче полагодити. Люфт має бути усунутий на початковій фазі.

Слід зауважити, що невеличкий люфт ви, як велосипедист, можете відразу навіть не помітити, а у майстерню вже будете звертатися при значно більших проблемах. Проте ми радимо самостійно контролювати чи всі вузли, що мають бути затягнуті — затягнуті належним чином, а також не забувайте вчасно проводити технічний огляд свого велосипеда.

люфт у велосипеді

Перевірка люфту заднього колеса велосипеда

Результат ігнорування люфту

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *